Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Nakup iBook-a
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 11.10.2004 14:24:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
..aha.. hvala za odg.
kaj pa.. no doma mam Kabelski internet preko Arnesa... pa mam tud moden zunanji.. kaj bi pa zdaj potreboval da bi se lahko priklopil na ta internet.. mam pa tudi doma PC (no ta računalnik je od ateja).. pa kak bi lahko da bi se nekak povezal da bi tud v moji sobi mel internet... seveda preko te kartice.. kak je to izvedljivo, in kaj vse potrebujem?..
tnx, ajd :mac:
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 11.10.2004 14:50:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sedaj ti bom razložil brezžični sistem, če pa hočeš lahko tudi "ožičenega".

Najprej boš rabil bazno postajo za brezžični internet. Če boš kupoval Applovo ti priporočam AirPort Express, ker je majhen, relativno poceni in omogoča streamanje glasbe z računalnika na glasbeni stolp. Lahko kupiš tudi katerokoli drugo bazno postajo za brezžični internet, ki jo dobiš v vsaki računalniški trgovini. Idealni domet postaj je okoli 50m, zaradi ovir nekoliko manj, ampak skoraj zagotovo ti bo dobro pokril hišo, razen če živiš v kakšni veliki graščini z debelimi zidovi in obilico mikrovalovk. Very Happy

Predvidevam, da očetov PC nima vgrajenega WLANA zato sta dve možnosti.

- ethernet kabel iz kabelskega modema daš direktno v bazno postajo, za očetov PC pa kupiš kartico za WLAN (niso drage) . Tako se bosta obadva povezovala direktno na bazno postajo, ta pa naprej na internet.

- če doma že imaš switch ali hub je lažje, da kabelski modem priključiš na switch (ali hub), switch pa nato s prvim kablom povežeš z očetovim PCjem. Drugi kabel naj gre v bazno postajo, ta pa bo oddajala brezžični signal do tvoje sobe.

Upam, da sem bil dovolj jasen, drugače pa kar vprašaj.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 12.10.2004 15:33:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za 20 tisoc dobis ze dober wireless router, ki bi po moje odlicno resil tezavo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 14.10.2004 14:45:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jao.. ej hvala za ta pojasnila... jasno mi je pol napol.. pa še bom kr sprašelval Rolling Eyes ...
no ta AirPort Exres ta mala škatlica... to je router al kak?.. (no na brezžično opremo se bol slabo spoznam.. še je nisem imel )... heh mah ne nisem še v graščini Razz ...
no naprej kolkor sem te razumel ne... kabel ko je od kabelskega interneta oz. kjer pride internet jaz izklopim iz modema ne... pol pa morem očetu kupit ta WLAN kartico ( bi še prosim na kratko povedal čemu služi, pa kolko stane ) .. em kaj je ta WLAN nekaj približno istega kot AirPort Extreme Card???... pa če potrbujem jas za svoj računalnik to kartico ( AirPort Extreme Card ??? ) ???...
em.. zai pa spet jas ko bol malo vem o tej opremi... SWITCH in HUB... za switch se mi ne sanja kaj bi naj to blo.. za hub pa sem glih danes dobil reklamo do BOF-a ... pa noter slučajno videl HUB ( no to naj bi bil za usb priključke ne? )... Smile no potem bi jas npr. ko kupim HUB al pa SWITCH nato jas priključim modem za kabelski internet na tale HUB ( oz. SWITCH )... pa potem eden izmed teh dveh pa je potem naprej prikljopljen na očetov PC ne? Confused .. no potem pa bi še mogel en kabel iz SWITCHA ali HUBa povezat na bazno postajo ( AirPort Express ) ???.. Smile

no... glede te bazne postaje pa bi vpr. če je lahko bilokatera ali mora biti od Appla??... ker se mi zdi nekam dosti 40.000Sit.. bi potem mel kaj bol poceni...

pa bi vprašal ( no mislim da sem to že menda nekje zgoraj napisal pa se mi neda iskat ).. no če še potrebujem AirPort Extreme Card v mojem iBook-u???

aya... pa ni treba opisovat žični sistem... me bol zanima brezžični.. Smile
ya pa hvala res za vse dosedanje razlaga pa da ste poteperžljivi poleg mene... pach rabim en čas da skapiram.. bi pa si res rad vse bil prej na čistem preden se spustim v nakup iBook-a, saj to za mene, ko sem dosedaj denar zbral vse z delom med počitnicami je kar veliko 300.000 SiT, no pa kolko še zdaj vidim bo kar še cena povečala... Smile

byeee :mac:
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 14.10.2004 15:09:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
.. ok...
zai ko sem še malo letal po forumu in člankih sem se še kar nekaj vprašanj spomnil.. tako, da če nebi zai napisal bi sigurno pozabil.. Smile

no... kolko bi prišel dokup 512ram-a?..

kaj bi mi priporočal-i, kje ga kupiti??.. tam sem bral, eni pravijo EPL.. medtem ko drugi mac&os... pa eni tujina.. kaj storiti??.. Smile

tnx, byee :mac:
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 14.10.2004 15:35:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
spet pozabo nekaj... uredit pa newem zakaj nere.. Smile

no vzdržljivost macov.. oz. kako dolgo mi bo držal računalnik da bo normalno delal.. ker dosedaj sem PC vsake pol leta nadgrajeval.. zato askam.. no npr. powejte svoje izkušnje.. kako dolgo že imate mace??..

:mac:
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 14.10.2004 19:11:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
D'accord, lepo po vrsti. AirPort Express mala škatlica je brezžična bazna postaja, da s funkcionalnostjo večjih.

Da, WLAN = AirPort Ti potrebuješ v svojem iBooku AirPort Extreme kartico, tvoj oče pa katerokoli drugo WLAN kartico. Razlika je le v imenu in v tem, da tvojo kartico dela Apple in je prirejena za iBooka.

HUB = vozlišče Tisto kar si ti videl je USB vozlišče, ki s tem nima nikakršne zveze. Mrežni hubi pa so precej zastarela zadeva, praktično isto delo opravljajo switchi (stikala v grobem slovenskem prevodu) le, da nekoliko bolje in varneje. Ja, kabel iz switcha bi potem šel na AirPort Express, odvisno za kater način se odločiš. Kot že rečeno postaja je lahko Applova ali pa katerakoli druga.

Za cene RAMa je najbolje, da se pozanimaš pri prodajalcih. Svetujem ti Mac uvoznike, ker bodo točno vedeli kakšen RAM paše v tvoj iBook.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 16.10.2004 14:05:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha...tnx
katera možnost bi me pa tak bol poceni prišla?... žična al brezžična povezava...
zai imam malo pomisleke... sem od prijateljev slišal da so brezžične povezave slabše oz. da je vedno nekaj narobe, da se povezava izgublja...
pa... če bi še na kratko prosim lepo opisal žično... če se bol splača (glede cene seveda)???..

havala :mac:
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 16.10.2004 16:43:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda je žična cenejša. Vse kar rabiš kupiti sta dva kabla in switch. Kabel iz kabelskega modema v switch, od switcha pa potem kabel do vsakega računalnika. In to je to. Switch bo kakih 10 000 tolarjev, kabel pa odvisno od dolžine.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 16.10.2004 17:13:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se da switch dobit od Maca?... ali priporočaš katerega drugega... bi mogoče dal link do kake povezave, da vidim kak sploh to zgleda?...

tnx, :mac:
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 16.10.2004 17:54:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Switch je samo mejhna kišta z ethernet porti uzadi pa luckami spredi. Apple jih ne dela, dobiš jih v vsaki štacuni.


_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 17.10.2004 20:27:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
..aha .. pa zanima še me.. kot sem videl na ceniku od EPL-a.. da imajo prvo in drugo ceno.. pa sem potem pogledal kaj pomeni to.. pa me zdaj zanima, če jim lahko zaupam in gren z prvo ceno ali bi rajši plačal z drugo, kaj predlagača?

hvala.. :mac:
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 18.10.2004 21:34:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prva vsekakor, saj v vsakem primeru plačaš pred prevzemom, keč pa je v temu, al pol ure preden ga vzameš stopiš na banko ali plačaš na licu mesta!

Keč je v temu, da je bolje, da maš ti 3% popusta, kot pa da to zasluži banka...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 23.10.2004 08:34:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
..tnx.. Smile
zai sem videl da prihajajo novi maci... oz. pohitreni iBook-i... pa tud na Applovi trani piše, da se bodo tudi pocenili.. pa me zanima če bo kaj cena padla tudi pri nas???..

:mac:
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 01.11.2004 11:11:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj pri 12" iBook-u je tudi zravn dodan air port express card???
pa če se velikost diska pri 12" ne spremeni in torej ostane 30Gb?
... mogoče že kdo ve če so pohitreni iBooki že tukay???... ker pri EPL-u sem opazil da na ceniku že piše da so procesorji hitrejši ( nisem pa nikjer opazil da ima zravn Air port extreme...)
tukaj je cenik ---&rt; <a href="http://www.epl.si/racunalniki/CenikApple.html" &rt;</a&rt;
tukaj pa Tehnični podatki ---<a href="http://www.epl.si/racunalniki/iBooktehnicni.shtml" &rt;</a&rt;
Kaj je zdaj res glede teh proceaorjev?...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 01.11.2004 11:14:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.epl.si/racunalniki/iBooktehnicni.shtml
TEHNIČNI POD.

http://www.epl.si/racunalniki/CenikApple.html
CENIK
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 01.11.2004 20:41:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na EPL imajo še stare tehnične podatke. Nove imaš tukaj.
Cenik je očitno bolj pomemben kot ostale strani, saj so na njem že aktualni modeli. Naročit se jih sigurno tudi že da, za dobavni rok pa ne vem.
Airport Extreme je pa zgleda zdaj pri vseh iBook-ih serijsko (glej TP).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 02.11.2004 21:06:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ej tnx a lot... really Very Happy Very Happy Very Happy ... ni važn dobavni rok sao da prije v moje roke Smile

ayd :mac:
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani