Jabuk
Airport Extreme Base Station Set Up?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.09.2004 00:48:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zivjo!

Se pred mesci sem skupaj s powerbookom kupil tudi AirPort base station (pa se iPod-a seveda... Cool )...v upanju da ga bom instaliral z lahkoto tako kot vse do zdaj na macu. Sad Vendar... Ne gre in ne gre. Prestudiral sem originalne instrukcije, potem tiste v Poguevem "Missing Manualu" za pantherja...nic. Povezave z internetom (brezzicne) ne dobim.
Ma kdo mogoce kaksne izkusnje na tem podrocju...
Kartica je notri in deluje by the way, sprobano na letaliscu Very Happy
Vsakrsna pomoc bi mi prav prisla...
Pls...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.09.2004 01:05:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lepo bi bilo, če bi malo bolj podrobno opisal kje se zatakne. AirPort Setup assistant, ki se nahaja v Utilities mapi v Applications gre normalno skozi? Kaj pravi AirPort Admin Utility?

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.09.2004 07:21:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, js mam Airport Extreme Base Station in mam naštudiranga v nulo. Ti pa men povej, na kaj se sploh priključuješ?? ADSL, ISDN, kabel, dial-up? Pa še kej bolj natančnega seveda.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.10.2004 23:35:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koncno mi je uspelo nastimat airport base station in se povezat na net! Po tistem sem poslal en odgovor s podrobnostmi, ki pa je zmankal v nic...se zgodi.
Kot zmeraj je bila kriva cloveska napaka...sprevidel sem en pomemben vnos in seveda me je mac konstantno opozarjal in opozarjal na to kaj je narobe Rolling Eyes

Pac pa mam eno drugo vprasanje povezano z delovanjem airporta. Kar naenkrat mi je zmankalo signala in ime networka Sad . Nekje po 2h35min delovanja. Restartal sem racunalnik in Smile vse je zopet bilo ok. Medtem cajtom base station ni nehal delat (lucke so utripale), samo zveze je zmankalo - by the way, od racunalnika je oddaljen cca pol metra in signal je konstantno na max.

Kot zmeraj se najlepse zahvaljujem na vsakrsni pomoci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.10.2004 06:34:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;shamanana je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Koncno mi je uspelo nastimat airport base station in se povezat na net! Po tistem sem poslal en odgovor s podrobnostmi, ki pa je zmankal v nic...se zgodi.
Kot zmeraj je bila kriva cloveska napaka...sprevidel sem en pomemben vnos in seveda me je mac konstantno opozarjal in opozarjal na to kaj je narobe Rolling Eyes

Pac pa mam eno drugo vprasanje povezano z delovanjem airporta. Kar naenkrat mi je zmankalo signala in ime networka Sad . Nekje po 2h35min delovanja. Restartal sem racunalnik in Smile vse je zopet bilo ok. Medtem cajtom base station ni nehal delat (lucke so utripale), samo zveze je zmankalo - by the way, od racunalnika je oddaljen cca pol metra in signal je konstantno na max.

Kot zmeraj se najlepse zahvaljujem na vsakrsni pomoci.</dd&rt;</dl&rt;

Če imaš kaj narobe nastavljeni, se zgodi, da Aiport Base Station zmrzne. Za kaj več, bi moral vedeti tvvoje nastavitve. Meni se je to dogajalo najprej konstantno, potem sem pa uredil nastavitve, tako da danes dela nepretrgoma in brez vsakršnih težav.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 15.10.2004 06:49:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kateri del nastavitev, oziroma na to da je tega kar precej... Danes zjutraj se je zopet zgodilo Sad . Povej mi kaj tocno/priblizno te zanima pa ti bom dal podatke...

Hvala na odgovoru
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 15.10.2004 16:29:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
shamanana je napisal/a:
Kateri del nastavitev, oziroma na to da je tega kar precej... Danes zjutraj se je zopet zgodilo Sad . Povej mi kaj tocno/priblizno te zanima pa ti bom dal podatke...

Hvala na odgovoru


Dej mi screenshote od vseh screenov v admin utility.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.10.2004 11:26:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kot sem se mislil je težava v tem, da maš vpisan siol kot service name, pa tega ne smeš met - pol išče storitev po tem imenu, ki je pa ni....
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.10.2004 15:07:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
30 sekund nazaj sem ga koncno uspel zopet konektat. Zdeletiral sem siol (service name)...in potem sem updateal vse mozno, resetiral, restartal...cel kup stvari...nic. Trenutno vse stima in upam da bo tako tudi v bodoce... ti bom pac sporocil.

Se enkrat hvala za pomoc!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 20.10.2004 13:11:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zivijo!

LOL! Zopet jaz...prav noce me ta wireless. Tokrat je problem "eno malo" drugacen. Prej bi bil signal networka normalen, racunalnik pa bi me opozarjal da ne najde PPPoE service, zdaj pa se zgubi signal-network zmanka. Opcija da naj bo zmeraj konektan na net je odkljukana. Ko ga skusam povezat z base stationom mi ne uspe (ga pac ne vidi in scaniranje ne pomaga), edino kar ga zbudi (network) je restart racunalnika. Vsakokrat. Pri tem se cas povezave na net ne resetira (base station je konstantno na netu). Network zmankuje v nepravilnih presledkih, kaksenkrat po par urcah, drugic po 15 urah, se nikoli mu ni uspelo "prezivet" cel dan.
Kaksne ideje? Jaz vem da nekje delam napako ampak kje?

Se enkrat najlepsa hvala!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 20.10.2004 13:41:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
evo mene pa zanima kako hudica pripravis airport do tega da ti vid sosednje racunalnike ?? se pravi rad bi videl in racunalnike ki se gor priklopjo (ce je mozno) ter racunalnike ki so direkt v mrezo pripopani Very Happy

lp avi
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 20.10.2004 15:07:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
shamanana: a si updejtu driverje za kartico in firmware base stationa?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 20.10.2004 20:11:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Base Station: tegale sem updejtal se ko sem se prvic konektal - AirPort Extreme FW 5.4
Airport Card update 3.4.3 pa sele danes Sad (nisem racunal da se nanasa tudi na extreme verzijo - my bad)

By the way, ze ko je Avian omenjal omrezja, ima mogoce kdo kaksne izkusnje s karticami za pc-a da bi ga povezal z internetom prek base stationa?

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 20.10.2004 21:15:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;shamanana je napisal:</dt&rt;<dd&rt;
Base Station: tegale sem updejtal se ko sem se prvic konektal - AirPort Extreme FW 5.4
Airport Card update 3.4.3 pa sele danes Sad (nisem racunal da se nanasa tudi na extreme verzijo - my bad)

By the way, ze ko je Avian omenjal omrezja, ima mogoce kdo kaksne izkusnje s karticami za pc-a da bi ga povezal z internetom prek base stationa?
</dd&rt;</dl&rt;

Js mam povezanga PCja z Belkin 54Mbps kartico in dela vse ok. Če boš rabu, jo bom verjetn prodal, ker bo PC šel iz obtoka.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 20.10.2004 22:18:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kul! PM-aj mi ceno, pa se brata (lastnik pc-ja) vprasam, ker vem da ga zanima. Jaz bi seveda raje se enega maca videl v hisi Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani