Jabuk
nakup iBooka
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.10.2004 21:03:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Proti koncu meseca imam v planu kupiti nov prenosnik. Do sedaj sem že veliko delal na Macih ampak doma še vedno (na žalost) kraljuje PC. Večino stvari ki jih delam na računalnikih je oblikovanje in arhitektura, nekaj 3d modeliranja v Mayi in malo montaže videa. Trenutno obvladujem 1GH PCja z bolj slabo konfiguracijo a mi zaenkrat kar zadostuje, zato bom resna dela opravljal dalje na njem.

Na prenosniku pa bom spremljal everyday life na faxu, narisal kak načrt, oblikoval kak logo,... zapeku frendu muziko na CD, pogledu kak DVD,...

Nekaj sem delal na Powerbooku in me je strašno navdušil. Ker vem da zanj ne zberem dosti sem to stežka pozabil. Na kup sem zbral kakih 350 do 400.000 SIT. Sedaj pa me zanima ali raje v štecuno po novega ali kupit rabljenega z ful opreme. Se mi zdi da je 400.000 pri iBooku ravno taka meja.

Če pri EPLu naročim iBooka 14" lahko naročim superdrive (ful ful ful bi ga rad imel), malo več rama in bluetooth? Kot sem gledal na apple.com lahko vsakemu dodaš vse ampak a EPL tudi to počne?

Hvala za odgovore, ker sem (zaenkrat) totalna neznalica za Mace
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.10.2004 22:43:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Osebno mislim, da ti bo nadgrajen iBook cisto dovolj. Vendar se pripravi na cakalno vrsto (nekaj tednov), ce kupujes v Sloveniji.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.10.2004 15:07:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz mislim, da ti bo iBook zadoščal, če pa misliš z Mayo delati kaj bolj resnega in precej rendrati ipd. bi bil boljši PowerBook. Ja pri EPLju lahko naročiš BTO (built to order) možnosti kot so superdrive, buletooth, vendar boš verjetno čakal še nekoliko več kot običajno, pa tudi običajna čakalna doba na žalost ni kratka.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.10.2004 09:49:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se splača po internetu nabavljat? Sej cenonvno te verjeto pride enako kot SLO? Poštnina,...

Imam možnost, da bi mi ga prinesla kolegica iz amerike ali pa grčije. Grem lahko tudi do hollandije. A se splača počakat, koliko lahko prišparam.


Hvala za odgovore!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.10.2004 10:23:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iz Amerike ti ne bodo poslali, če naročiš preko interneta. Najbolj se splača, če ti prinesejo iz ZDA, ker je tam že cena nekoliko nižja, potem imajo pa še precej nižji davek, vendar odvisno na zvezno državo v kateri kupiš. Pametno se je še pozanimati kako je z garancijo, če kupiš v ZDA. Cene v Evropi, so zelo podobne, skoraj iste, razlikujejo se predvsem po davčnih stopnjah ipd.

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.10.2004 14:23:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Iz Amerike ti ne bodo poslali, če naročiš preko interneta. Najbolj se splača, če ti prinesejo iz ZDA, ker je tam že cena nekoliko nižja, potem imajo pa še precej nižji davek, vendar odvisno na zvezno državo v kateri kupiš. Pametno se je še pozanimati kako je z garancijo, če kupiš v ZDA. Cene v Evropi, so zelo podobne, skoraj iste, razlikujejo se predvsem po davčnih stopnjah ipd. </dd&rt;</dl&rt;

V Nemčiji so najcenejši v Evropi (16,5% davek).
V Ameriki lahko na potni list kupiš brez davka. Pokažež potni list in ti prodajo brez davka (to je cena v applestorum oni tej prištejejo še davk, ker je v različnih zveznih državah različn).
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani