Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Wi-Fi težave po nadgradnji na 10.5.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.07.2007
Prispevkov: 609
Kraj: 1 Infinite Loop
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 18.11.2007 10:36:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
benzoo je napisal/a:
Wireless še zmeri ne dela tako kot bi moral. Sad


sem naredil clean install in sedaj stvar deluje! Očitno namestitev Leoparda preko upgrade-a Tigra ni dobra izbira.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 19.11.2007 09:20:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
benzoo je napisal/a:
luka je napisal/a:
Mislim da se bojo prej povezali nekmu k nima gesla kot nekmu, ki ima geslo.


WPA je enako, kot da nebi imel gesla - za tistega, ki se želi povezat preko tvojega APja. Obstajajo programčki, cele linux distribucije, ki se namenjene ravno temu. WEP geslo razbijejo prej kot v minuti.


Ma... če tole berem je potem bolje sploh ne imeti gesla... neumnost... MAC ni popolna varnost, vseeno pa je bolje kot nič... isto WEP... isto WPA... res pa je, da je to veliko bolj pomembno za velike firme, ki imajo tudi tako dostop do intraneta in možno kakšnih občutljivih podatkov...

Sicer pa... v večini primerov nekdo išče brezžični dostop do neta za srfanje in pač išče prosti kanal. In v urbanem okolju, če se mu ne bo uspelo priključiti na prvega, se bo pač priključil na naslednjega brez zaščite...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.07.2007
Prispevkov: 609
Kraj: 1 Infinite Loop
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 19.11.2007 10:01:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se nikakor ne strinjam s tabo. Sicer pa je to čisto tvoja stvar. Če naivno misliš, da ti hinče nič ne more, potem je samo še vprašanje časa, kdaj boš to spoznal v praksi. Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 19.11.2007 10:37:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni potem vse eno, če mi bo kdo hotel vdret v mrežo mi bo pa če mam nevem kako geslo. Zdej je samo vpršanje kok hitro. Pa zakaj za vraga bi se name spravil k nobenmu nič nisem naredil pa vrajamem da so še lažji k jst za vdret.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.07.2007
Prispevkov: 609
Kraj: 1 Infinite Loop
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 19.11.2007 10:46:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:
A ni potem vse eno, če mi bo kdo hotel vdret v mrežo mi bo pa če mam nevem kako geslo. Zdej je samo vpršanje kok hitro. Pa zakaj za vraga bi se name spravil k nobenmu nič nisem naredil pa vrajamem da so še lažji k jst za vdret.


Ni vseeno, WEP zaščito je zelo enostano obiti, medtem ko WPA ni.

Ti si res naiven, misliš da moraš komu kaj naredit, da se bo spravil nate?? Folk to počne iz dolgočasja, samodokazovanja, itd... Verjetno ti je vseeno, če se priklopi na tvoj AP in ti npr. zabaše link s torrenti in tebi potem zadeva počasi dela. Mogoče ti je manj vseeno, ko ti bo pobral gesla za dostop do maila, spletnih forumov itd. Mogoče te bo zaskrbelo, ko bo s tvojega IPja haknil kam naprej, DoS-al ljudi oz. počel piz*rije in boš za to odgovoren ti. IP je kot tvoj prstni odtis, kjer koli se bo pojavil, bo kazal nate.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani