Jabuk
Cene rabljenih Macov v Slo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.09.2004 13:35:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem ali je z mano kaj narobe ali kaj, ampak cene rabljenih Macov se mi pri nas zdijo nenormalno visoke... Če samo pogledam Bolho: PowerBook G3 233 z 64MB rama ima začetno ceno 60k, 550Mhz Cube ima ceno 160k?!? Na EPL pa so mi ponujali 600Mhz iBooka G3 s 128MB rama in navadnim CDjem za ~166k??
Za to ceno dobim 3Ghz P4 z DVDRWjem in 120GB diska, resda samo z Radeonom 9550 in z 512 MB rama, vendar kakorkoli obrneš je boljši računalnik (ki sicer ni prenosnik, ampak vseeno).

In potem, ko človeka po mailu povprašam, če je cena (za enega iBooka kakšen mesec nazaj) končna mi napiše, da se Maci slabo prodajajo in da je zato cena višja. Mislim, kje je tu logika?

Dobro, sej za nove računalnike ne rečem, ampak za 2-4 let stare??

Eh, itak bom na koncu, ko bo $$$, kupil novega iBooka pa bo problem rešen Razz.

(end rant Wink)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.09.2004 14:21:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim. Logika je kot na dlani: Cube je drag, ker je collectors item; malo jih je že po svetu, kaj šele pri nas. Cena je pomoje čist upravičena, čeprav ga tip ne bo prodal pri nas, ker je premal interesa - bo moral it na ebay prodajat.
PowerBook G3 je prenosnik - prenosniki majo vedno visoko ceno, ker so all in one produkti in majo posebno funkcijo - zato je logika, da ga ne boš dobu za 20 jurjev. Ta G3 233 s 64 Mb rama, je prav pocen po moji logiki. Nikol ne primerjaš prenosnika z desktopom.
EPL je firma in bi radi zaslužl - oni ti dajo 166 jurjev, prodajo ga za 190 jurjev. Recimo Miloš mi je ponujal TiBooka 550 Mhz G4 za 200 jurjev, kar je še vedno solidna cena.
Fora je v tem, da Mac je še vedno mac, čeprav je rablej in če ga primerjaš s PCjem nikol ne prideš skoz - niti ko je star.

Inu ko boš ti prodajal svojga rabljenga iBooka boš tud ceno dal tako kot se ti realna zdi.

Da pa mene vprašaš, js ne dam mojga PB 17 manj kot s 60 jurji popusta od novga, ker je zadeva nova - pa vprašaj Samota, ki je pr men kupu PB 17 1.33 - še zadnjič mi je govoril: stari, ti si pa res pazu nanj!

Mislimm, da se bost z ljudmi kolk dajo ceno za rabljen računalnik ni preveč primerno, ker ko pogledam sebe, dam vedno realno ceno - pol pa pride buzo, ki misli, da bo računalnik (ki nov stane 725 čukov + 41 jurjev za originaln 512 Mb ram modul in je zadeva stara 1,5 mesca) dobu za 550 jurjev. Ma take bi js teru nekam, ker nam cajt kradejo pa mislijo, da je kr vse zastonj.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.09.2004 18:14:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer pa je s cenami rabljenih macov tudi drugje tako. Poglej si ocenjeno vrednost macov na www.everymac.com (izberes model in tam ti pise tudi cena, ki jo je imel nov, pa trenutna realna cena).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.09.2004 18:36:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, sej se ne bodem z nikomer, samo malo pare sem spustil, ker sem brez maca in nikjer ne staknem nič pametnega (in se tepem po glavi, ker sem prodal B&Wja) Wink Razz. Tile rabljeni pa, imho, za tako ceno ponujajo premalo (bo pač treba kupit novega, Wink)
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.09.2004 23:31:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se mi zdi, da Samo ze prodaja 17" powerbook, verjetno tvoj Mitja, ali se motim?
www.epl.si/borza

_________________
Welcome back!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 27.09.2004 07:21:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;macuser je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Se mi zdi, da Samo ze prodaja 17" powerbook, verjetno tvoj Mitja, ali se motim?
www.epl.si/borza</dd&rt;</dl&rt;

Ne ne motiš se Smile Pordaja ga pa, ker me je vprašal potem, ko sem oglas objavil, če ga prodajam svojga - pa sm reku ja in od takrat naprej je potencialni interesent za mojega novega in zato prodaja mojega prejšnega.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 27.09.2004 07:28:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Noče "Uredi" delat na tem forumu Sad
No hotu sem še dopisat, da sva oba pač taka, da rada različne stvari sprobava - js recimo bi moral kakega PowerMaca al pa kterga druzga stacionarca. Ma hitr se stvari naveličam, zato tud rad hitr menjujem.
Ne bom glih sodu, sam mislim, da je s Samotom tudi tako, sam mislim, da sva glede tega kr enaka. Recimo je prej mel PB 15 in tip, ki ga je kupil od njega se je meni pohvalil, da kako super stvarca je to in kako ohranjen.

Js sem prodal že ene 4 moje rabljene prenosnike (s PCjem 5): iBook 500, TiBook 667, PB 17 1Ghz, PB 17 1.33 Ghz in vsi so bli tip top.

Je pa ena posebna morala med ljudmi v SLO, da ful hitr začnejo sumit, da gre za pokvarjano robo, ja. Ampak js takim sam pravim: pri pogledat, lahk si cel dan pr men, pa ga naturavaš v nulo - aka obremenjuješ procesor kolker veš in znaš, delaš vse druzga na njemu, nardiš hardware test, ga s povečevalom pogledaš po površini zarad mene; tko se najbolj lahko prepričaš, da je roba cool.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 27.09.2004 07:29:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
še ena zanimivost: najkrajši čas, ko sem mel kak prenosnik je blo pr PB 17 1 Ghz, ki sem ga mel sam 2 mesca Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.09.2004 20:35:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;EPL je firma in bi radi zaslužl - oni ti dajo 166 jurjev, prodajo ga za 190 jurjev. Recimo Miloš mi je ponujal TiBooka 550 Mhz G4 za 200 jurjev, kar je še vedno solidna cena.
</dd&rt;</dl&rt;

žal, kar EPL proda rabljene robe je proda točno za toliko kot kupi! In v tem primeru je cena zato tako visoka, ker smo kupcu novega G5 toliko odšteli za ta iBook, žal je kar nekaj časa nazaj in takrat je bilo to realno...

Kolk bi pa dal za ta iBook?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 28.09.2004 20:39:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;No. 1 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;EPL je firma in bi radi zaslužl - oni ti dajo 166 jurjev, prodajo ga za 190 jurjev. Recimo Miloš mi je ponujal TiBooka 550 Mhz G4 za 200 jurjev, kar je še vedno solidna cena.
</dd&rt;</dl&rt;

žal, kar EPL proda rabljene robe je proda točno za toliko kot kupi! In v tem primeru je cena zato tako visoka, ker smo kupcu novega G5 toliko odšteli za ta iBook, žal je kar nekaj časa nazaj in takrat je bilo to realno...

Kolk bi pa dal za ta iBook?</dd&rt;</dl&rt;

Js čist nč, ker so mi bolj potrebe po PowerBookih Smile Bi pa moja ljubica, sam bi morala bit solidna cena. Za kterga iBooka se gre?
M.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 02.10.2004 21:52:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
IBook G3 600Mhz 12.1"" 128Mb/15Gb/DVD

Cena?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani