Jabuk
Težave z iPhone-om!?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 187
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.09.2007 13:01:04
Težave z iPhone-om!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ima kdo mogoce podobne probleme z odklenjenim iphonom in sicer:
-iamam 2 dni star telefon, vceraj 1. dan je vse delovalno normalno, danes pa aproksimeter ocitno ne deluje, ko me kdo klice in se javim, telefon priblizam k obrazu, zaslon pa se ne izkluci in tud slusalka se ne vkluci, ce aktiviram zvocnik, pa se lahko normalno pogovarjam...
-tezave imam tudi z ipodom, oz zvokom. iphone je normalno predvajal glasbo na zvocnik, ko slusalke niso bile vstavljene, sedaj pa redvbaja glasbo in video samo ce vstavim slusalke, ko slusalke niso prikljucene, ni zvoka, predvajalnik pa deluje(avdi/video se predvaja brez zvoka).ne delujejo tudki kliki ob odklepu, sleep modu, ipd., kljub temu, da jih imam aktivirane. ko me kdo klice, pa melodije zvonenja normalno predvaja!

pliiz help me!


Nazadnje urejal/a nverdnik Sob 29. Sep 2007 15:43; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.09.2007 13:43:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem ce ima iPhone isti mehanizem ampak vseeno. Meni se je to zgodilo na Macbooku. Jack za slusalke ima notri namrec stikalo, ki se preklopi ce vtaknes slusalke, software to zazna in izklopi zvocnike ter vsaj na Macbooku vklopi tudi opticni Avdio-out (zacne svetiti rdeca lucka). No meni se je to stikalo zaskocilo in OSx je mislil da imam ves cas vkljucene slusalke, tako, da interni zvocniki niso vec delali. V winsih je bilo vse normalno, so delali zvocniki.

Morda ti bo to pomagalo pri diagnostiki problema ...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 187
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.10.2007 19:54:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Ne vem ce ima iPhone isti mehanizem ampak vseeno. Meni se je to zgodilo na Macbooku. Jack za slusalke ima notri namrec stikalo, ki se preklopi ce vtaknes slusalke, software to zazna in izklopi zvocnike ter vsaj na Macbooku vklopi tudi opticni Avdio-out (zacne svetiti rdeca lucka). No meni se je to stikalo zaskocilo in OSx je mislil da imam ves cas vkljucene slusalke, tako, da interni zvocniki niso vec delali. V winsih je bilo vse normalno, so delali zvocniki.

Morda ti bo to pomagalo pri diagnostiki problema ...


moj iphone je imel popolnoma enka problem, ga je en kolegaq narazn vzel, zdrmlal stikalo za slusalke, zaj pa dela ko suzica Smile thenx za nasvet Embarassed
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.10.2007 20:19:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Me veseli Smile No kot nasvet od sedaj naprej previdno s stikalom, ker meni se je to storilo ko sem bil z jackom malo prevec grob. Predvsem ce ga ne potegnes ven naravnost, ampak postrani se zna to zgoditi. Tako vsaj pise na internetu. In res meni se je to zgodilo ko sem ga potegnil pod skoraj pravim kotom po nesreci. Popravilo na servisu je bil pa menjava matice. Tako da previdno ...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.09.2006
Prispevkov: 61
Kraj: Bled
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.11.2007 17:32:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
World clock problem!!! Crying or Very sad

1
Opis napake:
URA-CLOCK se mi ne zažene več oz. se mi usuje, isto se mi usuje, SETTINGS/GENERAL/DATE & TIME

2. Kako je do tega prišlo:
Na žurki so se kolegi mal igrali z napravico in so mi hiteli naštimat namesto LJ lokalni čas Afganistan, tako da so v CLOCK zbrisali vse lokalne ure. Na netu sem zasledil da je to bug v 1.0.2 in da se ti ura sesuje če nimaš določenega nobenega lokalnega časa v CLOCK.

3. Rešitev: ??!??!!?!?!
Baje, da je rešitev le, če resoraš telefon. Problem je pa zdaj tu, da imam telefon shackan. In restore ga baje uniči.

4.
Vprašanje:
Imam sicer datoteko firware-a 1.0.2 in ali mislite, da bo funkcioniralo, če ga z i-Tunes-i + shift+restore (tako da lahko izberem ta firmware) pravilno restoral v firnšega 1.0.2 (po moji logiki bi ga moralo) tako da bi ga potem enostavno samo spet hacknil in bi sve delalo spet kot po maslu. Ali bi ga zaradi shackanega firmwarea vse skup restore uničil?

5.
Zakaj pa dvomim:
Če bi funkcioniralo, bi potem imel praktično frišnega 1.0.2. ki bi ga z lahkoto potem tudi nadgradil v 1.1.1 in to verzijo zvirginaziral itd. (mal se mi zdi bosa, da se tega nebi že kdo drug spomnil in tako varno svoj 1.0.2 upgreadal na 1.1.1.

6.
Na kratko še enkrat:
Ali se da na z iBrickerjem shackan iPhone brez problema restorat originalen 1.0.2??? (firmware datoteko imam)
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.11.2007 20:35:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokyrock je napisal/a:
World clock problem!!!

1
Opis napake:
URA-CLOCK se mi ne zažene več oz. se mi usuje, isto se mi usuje, SETTINGS/GENERAL/DATE & TIME

2. Kako je do tega prišlo:
Na žurki so se kolegi mal igrali z napravico in so mi hiteli naštimat namesto LJ lokalni čas Afganistan, tako da so v CLOCK zbrisali vse lokalne ure. Na netu sem zasledil da je to bug v 1.0.2 in da se ti ura sesuje če nimaš določenega nobenega lokalnega časa v CLOCK.


1.0.2 sem imel gor le nekaj dni... oziroma en cel teden Smile ... Potem sem se opogumil in ga virginizal, nadgradil na 1.1.1, jailbreakal in spet odklenil...

Citiram:
3. Rešitev: ??!??!!?!?!
Baje, da je rešitev le, če resoraš telefon. Problem je pa zdaj tu, da imam telefon shackan. In restore ga baje uniči.

Nevem, ce ga restore unici. Jaz sem ga restoral enkrat (1.0.2) ko se je pri nadgradnji nekaj zalomilo... in je slo ...

Pri 1.1.1 pa sem tudi enkrat naredil restore, ker sem ga posodil kolegu za 1 dan in sem ga prej formatiral ...

Citiram:
4.
Vprašanje:
Imam sicer datoteko firware-a 1.0.2 in ali mislite, da bo funkcioniralo, če ga z i-Tunes-i + shift+restore (tako da lahko izberem ta firmware) pravilno restoral v firnšega 1.0.2 (po moji logiki bi ga moralo) tako da bi ga potem enostavno samo spet hacknil in bi sve delalo spet kot po maslu. Ali bi ga zaradi shackanega firmwarea vse skup restore uničil?


Kot ze prej napisano. pomoje ne bi unicil... restore samo vrne prej shranjen backup ...

Citiram:
5.
Zakaj pa dvomim:
Če bi funkcioniralo, bi potem imel praktično frišnega 1.0.2. ki bi ga z lahkoto potem tudi nadgradil v 1.1.1 in to verzijo zvirginaziral itd. (mal se mi zdi bosa, da se tega nebi že kdo drug spomnil in tako varno svoj 1.0.2 upgreadal na 1.1.1.

Tocno tako to lahko naredis. Tistemu restoru se v bistvu rece "virginze"... Jaz sem to naredil se po takem postopku ... sedaj so ze tudi drugi postopki >> http://iphone.unlock.no/#already-unlocked-virginize


Citiram:
6.
Na kratko še enkrat:
Ali se da na z iBrickerjem shackan iPhone brez problema restorat originalen 1.0.2??? (firmware datoteko imam)


Uporabi postopek, opisan na prejsnjem linku ... >> http://iphone.unlock.no/#already-unlocked-virginize in nadgradi na 1.1.1 ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.09.2006
Prispevkov: 61
Kraj: Bled
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.11.2007 21:47:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tenx! Ravnokar me klical kolega, da mi je nekdo priskočil na pomoč! Res ful ti hvala, kapo dol, sem se pa že sam prej opogumil in se kar lotil. No stvar že funkcionira in to v nulo!!!! Za virgionizer sem vedel, vendar me je vse skup skrbelo ker nisem odklepal sim kartice z AnySym temveč z iUnlockerjem,...

Ko sem že pred časom odklepal svoj iPhone je bilo na voljo ful mal materiala, tako da sem iz različnih virov sestavil en svoj unlock, ki je deloval odlično vendar bi pa znal biti problem kako vse skup nazaj zaplombirat Smile

No kljub temu da mi je skoraj zastalo srce ko po updateu na 1.1.1 nisem mogel naištalirat instalerja. No na posposled mi je le uspelo,.... Smile

Še enkrat hvala,...

p.s. Jutri se pa lotim spet spravljat Leoparda na PCja (2x sem že totalno usu comp.)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 164
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 10.11.2007 09:01:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom kar tukaj postavil vprašanje. Jaz ko pritisnem v spodnji desni kot ekrana se mi odpre kalkulator ne glede na to v kateri aplikaciji sem. Ali je to normalno, ali je to del kakšnega "hacka", ki sem ga instaliral?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 10.11.2007 09:29:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MuLTI je napisal/a:
Bom kar tukaj postavil vprašanje. Jaz ko pritisnem v spodnji desni kot ekrana se mi odpre kalkulator ne glede na to v kateri aplikaciji sem. Ali je to normalno, ali je to del kakšnega "hacka", ki sem ga instaliral?


To je posledica tega, da imas instalirano aplikacijo Dock Smile ... Verjetno se ti desni spodnji kot tudi malce "sveti" oz. je malce rumeno obarvan ...

Vec info >> http://cre.ations.net/creation/dock

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.09.2006
Prispevkov: 61
Kraj: Bled
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 10.11.2007 18:41:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Video kako lahko sam upgradeaš iPhone

http://www.supernova.s5.net/wordpress/?p=136
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani