Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Mac OSX Predstavitev
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 08.10.2007 11:41:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mte je napisal/a:
Kar se tiče certifikatov še nisem imel problemov (uporabljam sigen-ca ter sparkasse).
Kar vem, da ne deluje, je poslovna i-net banka (Banka Koper), kjer rabiš še čitalec pametnih kartic in software, ki ga imajo samo za Windowse, pa še to niti za Visto ne.
lp

i-net od banke koper deluje, ker čitalec generira poljubno številko, ki jo potem ti vpišeš pr vstopu
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 08.10.2007 15:07:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macuser je napisal/a:

i-net od banke koper deluje, ker čitalec generira poljubno številko, ki jo potem ti vpišeš pr vstopu

ja, navaden deluje, govoril sem o Poslovni i-net banki.
lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.09.2007
Prispevkov: 87
Kraj: Lj.
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 08.10.2007 19:44:04
Re: Mac OSX Predstavitev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
- zakaj ste se vi odločili za osx, kaj vas je prepričalo v nakup appla?

Khm ne vem ... PC mi je šu že fejst na živce in kljub temu, da sem vedno lepo skrbela zanjga in je z občasnimi formati prav lepo delal so ble skoz neke komplikacije. Na faksu sem se v bistvu prvič srečala z osx, pa mi je kr potegnilo vse skupaj.

Citiram:
- Ali poleg osx uporabljate se kakšen drug operacijski sistem (če da, katerega?)

Na šihtu še vedno win. Tudi doma imam še PC, ki je pa bolj down kot ne. Nameravam ga met samo še za kaka testiranja web sajtov.

Citiram:
- se srečujete s kakšnimi težavami pri uporabi os x - jaz zadnjic nisem mogla naročat ene listine preko e-uprave, ker tam zahtevajo samo IE. Ali ima se kdo kakšno podobno izkušnjo?

Khm zaenkrat se nič takega ne spomnim.

Citiram:
- ali pozna kdo kakšno podjetje, kjer uporabljajo os x (osebno sem slišala da ga uporablja veliko tiskarn in časopis Finance)

Pri nas jih uporabljajo v skeneriji in DTPjevci. Pa za Figo in Zaklop tudi vem.

Jaz sem rabila malo časa, da sem se čisto navadila in so mi ful manjkale nekatere stvari (ctl+alt+delete recimo Very Happy), pa zy sta mi sla na zivce, pa so mi fantje tle prijazno pomagali, pa tale antialiasing mi tudi ni ravno sanjska zadeva za web design.

Sicer sem pa res vsak dan bolj zadovoljna z njim in mi leze pod kozo. To res vse dela Very Happy

Malo me skrbi kaj bo, ko bo kaj narobe (če bo), ker PCa sem si soft. in hard. znala porihtat, tu se pa nebi čisto znašla še.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 08.10.2007 19:54:21
Re: Mac OSX Predstavitev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apii je napisal/a:
Malo me skrbi kaj bo, ko bo kaj narobe (če bo), ker PCa sem si soft. in hard. znala porihtat, tu se pa nebi čisto znašla še.


Se v celoti strinjam. Predvsem pri "hardverskem" delu stavka.
Namreč rezervni deli so preklemano dragi, če se ti enkrat kaj pokvari (razen trdega diska). Pri Mac Pro-ju je celo FB-DIMM RAM dokaj drag.

Lahko se vse to (večina) seveda nadoknadi s PC deli (disk, RAM, miška), ampak če ti enkrat crkne npr. matična... Bog pomagaj. Embarassed
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.04.2006
Prispevkov: 59
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 10.10.2007 12:46:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macuser je napisal/a:
mte je napisal/a:
Kar se tiče certifikatov še nisem imel problemov (uporabljam sigen-ca ter sparkasse).
Kar vem, da ne deluje, je poslovna i-net banka (Banka Koper), kjer rabiš še čitalec pametnih kartic in software, ki ga imajo samo za Windowse, pa še to niti za Visto ne.
lp

i-net od banke koper deluje, ker čitalec generira poljubno številko, ki jo potem ti vpišeš pr vstopu


problem sem imel pri mobitelovem monitorju (monitor.mobitel.si), kjer sem uporabil certifikat od klika, a ker imam instaliran tudi sigen-ca certifikat, mi je safari neprestano ponujal sigenca certifikat, ki ga pa seveda mobitel zavrne. Tako da sem moral iti v firefox, kjer lahko izberes, kater certifikat naj izbere. Je pa res, da sedaj deluje (na mobitelu so nekaj spremenili princip prijave).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.08.2007
Prispevkov: 47
Kraj: Sostanj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 20.10.2007 10:18:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, res še enkrat vsem iskrena hvala za pomoč. Predstavitev je bila uspešna, profesor in predvsem ženski del predavalnice so bili navdušeni nad lepim računalnikom, in izredno zanimivim in zmogljivim operacijskim sistemom Mac OsX. Seveda je bilo treba se po zaključku predstavitve še demonstrirat kako kaj deluje, na profesorjevo željo sem še ga morala tudi restartat, da so vsi videli kako hitro se stavri naložijo,....

V glavnem nekaj ljudi sem prav gotovo navdušila, ampak vse tako zelo moti cena. Meni se pa cena še vedno ne zdi pretirana, poleg tega dobis za isti denar ali najcenejsega macbooka ali pa kak dellov prenosnik.

Pokazala sem se nekaj tistih zanimivih applovih reklam od Mac-a in PCja, pa film z naslovom Windows Vista did not steal ideas from Mac OsX Very Happy

V glavnem tako na kratko,... res hvala vsem se enkrat!

lp
Petra
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani