Jabuk
Apple v Mojem Mikru
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 06.07.2004 13:27:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z veseljem vam sporočam, da sem pravkar prebral prvi resnično dober in nepristranski članek o Applu (izmed vseh 'slovenskih' računalniških revij). Članek se nahaja v Mojem Mikru, in sicer številki 7/8 (julij/august).

Morda nekateri že veste, da je njegov avtor Bojan Amon, nam bolj znan kot Jabuk.netov 'pisec' snowman.

V članku je nazorno opisal Applovo paletov izdelkov. Sicer so nekateri podatki že malce zastareli, a roko na srce, pri tako intenzivnem posodabljanju, kot ga trenutno izvaja Apple, tega ne smemo kritizirati. Najde se tudi nekaj slovničnih napak, vendar je članek kljub temu 'resen'. še veliko večji dosežek je, da je hkrati tudi zelo poljuden in ga lahko razume resnično vsakdo, kar lepo sovpada z nam vsem tako priljubljenimi Applovimi izdelki.

snowman, keep 'em commin'!

:love: :mac:
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.07.2004 13:31:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za vse, ki vam je Moj Mikro nedosegljiv, bo članek do večera poskeniran.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 38
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.07.2004 14:02:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upam, da je clanek res dober, saj sem zadnjic bral neke novicke v novem Monitorju, kjer omenjajo novo Apple-ovo napravo AirPort Extreme, mislili pa so seveda (zraven je bila slikca) Express. Tudi pravilno prepisati z neta se jim ni dalo.

Sad

t!

_________________
You'll see!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.07.2004 16:05:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da, članek je dober. Pa ne skrbi glede AirPort Express. Je prav tako omenjen v tej številki Mojega Mikra (med novicami), pa še iPod se najde med izdelki, ki so jih tokrat preizkusili.

Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 06.07.2004 17:13:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Me veseli, da je dober clanek v Mojem Mikru. Pri tej reviji je namrec zdaj ze dve leti stanje obupno kar se tice Appla. Novice pridejo s 4 mesecno zamudo, ce sploh kaj napisejo. V dobrih starih casih pa so imeli celo Applovo rubriko novic..

Me pa zanima kako je snowmanu vspelo napisat clanek za njih, ker sem se jim en cas nazaj jaz ponudil, da jim napisem kak clanek ali novico, pa nisem dobil niti odgovora na mail..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.07.2004 18:03:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako, članek je poskeniran. Se oproščam zaradi ne ravno vrhunske kvalitete slik, vendar moj skener ne zna bolje.

Embarassed

Članek:
- 1. stran (914 KB)
- 2. stran (922 KB)
- 3. stran (904 KB)

Vse tri slike so (poskeniran) članek, katerega avtor je Bojan snowman Amon (posledično Moj Mikro). Zato ju navajam kot vira in lastnika avtorskih pravic.

Da ne bo kakšnih problemov...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.07.2004 18:08:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Članek sem prebral in je drugače dober, vsebuje pa celo vrsto napakic, ki sicer ne vplivajo kaj dosti na razumevanje članka, vendar so vseeno napake.

- Apple letos ne praznuje 25. letnice obstoja, Apple je bil ustanovljen 1. aprila 1976, je pa letos praznoval 20. letnico obstoja računalnik Macintosh
- PowerBooki niso narejeni iz titana! To so bile prejšnje generacije, sedaj so PowerBooki iz aluminija.
- velikost monitorjev je sedaj do 30", ampak to je opravičljivo, ker so prišli ven po tvoji oddaji članka
- pri dodatni opremi si omenil iCam, produkt s tem imenom sicer obstaja, če pa si mislil Applovega je to iSight
- nadgradnja OS Xa stane 129$ in ne 140$ kot napisano, pozabil si omeniti, da je ob Macu brezplačen in že naložen

Ne razumite me narobe, še vedno je zelo dobro napisan članek, le bodi pozoren na take napake v nadaljevanjih. :love: :mac:

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 07.07.2004 01:20:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kul, soliden članek. Če bo res vsak mesec podoben članek bom verjetno začel kupovat revijo.

Drugač pa malo kritike Smile Mogoče je v članek natlačenih preveč informacij. Iz članka sem dobil občutek, da so ciljna publika ljudje, ki ne poznajo Macov. Zato se mi zdi pomembno nekatere stvari razložiti še bolj natančno in razumljivo nepoznavalcem. Recimo tisto o hitrosti procesorjev itd.

Vzemi to kot dobronamerno kritiko, pa kar tako naprej.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 07.07.2004 08:56:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Č
- PowerBooki niso narejeni iz titana!</dd&rt;</dl&rt;

ehm bilo bi dobro ce bi bili Smile se bi prec boljs pocutu. na zalost so samo barvani z barvo ki naj bi imela neki z titanom, ohisje je pa pomoje plasticno.

lp Avi
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.07.2004 15:53:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, tudi zvocniki niso iz pleksija ampak iz polikarbonata
Sicer pa odlicen clanek, bravo!
Moj mikro je morda spet vreden svojega denarja..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.07.2004 18:46:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;Avian je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Č
- PowerBooki niso narejeni iz titana!</dd&rt;</dl&rt;

ehm bilo bi dobro ce bi bili Smile se bi prec boljs pocutu. na zalost so samo barvani z barvo ki naj bi imela neki z titanom, ohisje je pa pomoje plasticno.

lp Avi</dd&rt;</dl&rt;

Čaki čaki.... sam tole ne drži čist. TiBooki so bli RES narejeni iz titaniuma, ampak le tisti temnejši del. Svetlejši del okoli je bila plastika - barvana. Tam se je luščila barva. Novi si pa skor celotno izdelani iz aluminija, plastika pa ni več barvana.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 13.07.2004 07:47:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
<dl&rt;<dt&rt;Avian je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Č
- PowerBooki niso narejeni iz titana!</dd&rt;</dl&rt;

ehm bilo bi dobro ce bi bili Smile se bi prec boljs pocutu. na zalost so samo barvani z barvo ki naj bi imela neki z titanom, ohisje je pa pomoje plasticno.

lp Avi</dd&rt;</dl&rt;

Čaki čaki.... sam tole ne drži čist. TiBooki so bli RES narejeni iz titaniuma, ampak le tisti temnejši del. Svetlejši del okoli je bila plastika - barvana. Tam se je luščila barva. Novi si pa skor celotno izdelani iz aluminija, plastika pa ni več barvana.



hmmm ok tega pa res nism vedu Smile

lp Avi
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani