Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Naslednja
Kateri router?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.10.2009 09:25:12
Kateri router je dober?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ola,

Kakšen dan nazaj je router (ASUS WL-500G Premium) prižgal vse lučke, se uprl WiFi povezavi in če sem ga prav razumel rekel j****e se!
Očitno je oddal zadnji MB.
Sedaj me pa zanima kateri router priporočate (TC ali pa kakšni drugi Apple zadeve odpadejo... nimam denarja)?
Opazil sem, da je imel ASUS dokaj slab domet (iz prtličja v 1. nadstropje ni nesel. Po djagonali čez plato je cca. 10-15m)... rabil bi pa dober domet.
Torej z katero znamko ste imeli najboljše izkušnje (če se bomo spuščali v modele, ne bomo prišli do konca).
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 14.08.2009
Prispevkov: 12
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.10.2009 09:29:58
...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ti priporočam ali LINKSYS ali pa NETGEAR ruter NAD 100€. Boljše dat zdaj več kot 100€ za rutera koda si kupiš enega za 50 pa ti po enem mesecu crkne (sem imel takšne težave.)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.06.2009
Prispevkov: 195
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.10.2009 09:39:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če iščeš poceni router dobiš za 50€ Linksys WRT54GL (naložiš DD-WRT firmware ali kaj podobnega)

Kateri koli model od Linksysa te verjetno ne bo razočaral. Sam sem imel precej dobre izkušnje še z Netgear routerji. Z Asusom je bilo, kar nekaj problemov, z oastalimi znamkami pa sem se srečeval bolj redko.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.10.2009 09:43:06
Re: ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTomazK je napisal/a:
Jaz ti priporočam ali LINKSYS ali pa NETGEAR ruter NAD 100€. Boljše dat zdaj več kot 100€ za rutera koda si kupiš enega za 50 pa ti po enem mesecu crkne (sem imel takšne težave.)

za 100€ raje vzami airport express Rolling Eyes
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.10.2009 10:07:15
Re: ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
iTomazK je napisal/a:
Jaz ti priporočam ali LINKSYS ali pa NETGEAR ruter NAD 100€. Boljše dat zdaj več kot 100€ za rutera koda si kupiš enega za 50 pa ti po enem mesecu crkne (sem imel takšne težave.)

za 100€ raje vzami airport express Rolling Eyes

BZ, predrago za ruter... itak pa je napisal da noče Applovih zadev.

OffTopic: Kakšne so prednosti če na WRT54GL naložiš tisti custom(?) firmware? Več nastavitev? Boljša zaščita? Večji domet?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.06.2009
Prispevkov: 232
Kraj: Kranj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.10.2009 10:16:42
Re: ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WRT54GL je sicer legendaren router (imam tudi sam) vendar že precej zastarel za današnje čase, saj ne podpira novejšega (wireless n) protokola. Žal pa trenutno nima nobenega pametnega naslednika. WRT160NL, ki naj bi to bil, to definitivno ni. Sicer je na trgu precej ponudbe... vedar je vse bolj tako-tako.

OffTopic: custom firmware (Tomato, dd-wrt) ponuja možnosti, ki jih standardni firmware ne. Za Tomato lahko rečem, da se je izkazal tudi za bolj stabilnega na WRT54GL.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.09.2009
Prispevkov: 314
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.10.2009 11:38:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa je potem dobro oziroma kakšne so prednosti za airport express, glede na to da je 100€?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.10.2009 11:49:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Random je napisal/a:
Kaj pa je potem dobro oziroma kakšne so prednosti za airport express, glede na to da je 100€?


Prednosti pomoje nima nobenih... edino to, da fancy izgleda in da je gor jabucek Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.09.2009
Prispevkov: 314
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.10.2009 11:52:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, saj zato me zanima, ker sem tudi sam v dilemi kaj kupiti. In če res ni velikih razlik med linksys routerji in apple airport express, potem je nesmiselno zapravljati toliko za 'navaden' router.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.07.2009
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 18.10.2009 18:07:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
corleone je napisal/a:
Če iščeš poceni router dobiš za 50€ Linksys WRT54GL (naložiš DD-WRT firmware ali kaj podobnega)

Kateri koli model od Linksysa te verjetno ne bo razočaral. Sam sem imel precej dobre izkušnje še z Netgear routerji. Z Asusom je bilo, kar nekaj problemov, z oastalimi znamkami pa sem se srečeval bolj redko.



se podpišem
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 18.10.2009 18:23:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
wrt54gl je u p..zdi. no jaz ne maram teh ruterjev. mam asus wl500g že 5 let pa dela k urca (edino kar sm meu probleme je biu fw), usi kolegi k majo pa te linksyse se pa skos neki sesuva pa meša drek. mam še tp link ap pa mi tud ni tolk kul. čene pa pomoje tole Smile
http://www.telos.si/draytek/Vigor2910G.htm
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 18.10.2009 18:27:43
Re: ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Navid je napisal/a:
WRT54GL je sicer legendaren router (imam tudi sam) vendar že precej zastarel za današnje čase, saj ne podpira novejšega (wireless n) protokola. Žal pa trenutno nima nobenega pametnega naslednika. WRT160NL, ki naj bi to bil, to definitivno ni. Sicer je na trgu precej ponudbe... vedar je vse bolj tako-tako.

OffTopic: custom firmware (Tomato, dd-wrt) ponuja možnosti, ki jih standardni firmware ne. Za Tomato lahko rečem, da se je izkazal tudi za bolj stabilnega na WRT54GL.


n protokola? hehe n draft mislš,no pač to je bullshit.. n standard je biu spisan šele pred parimi mesci..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.09.2009
Prispevkov: 314
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 18.10.2009 18:33:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm.. kar pa imam jaz izkušnje so pa (skoraj) vsi drugi routerji vredno **** in le linksys dela tako kot mora. Res je, da sem posodobil firmware, ampak sedaj (tok tok tok) deluje tako kot mora.

Res je, da nisem poskusil applovega routerja, zato me je zanimalo kaj je toliko boljšega od recimo linksysa, da se splača narediti menjavo (če se).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 18.10.2009 18:45:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno ti ni šel Asus Wl-500G Premium router ampak je šel samo adapter (se je pred kratkim zgodilo tastu in njegovemu sodelavcu in smo probali moj adapter od 500g deluxe in je zadeva spet delala). Drugače pa poglej tudi malo d-link dir-825 (je dualband!) in stane nekaj malo čez 100 eur.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 18.10.2009 19:14:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
wrt54gl je u p..zdi. no jaz ne maram teh ruterjev. mam asus wl500g že 5 let pa dela k urca (edino kar sm meu probleme je biu fw), usi kolegi k majo pa te linksyse se pa skos neki sesuva pa meša drek. mam še tp link ap pa mi tud ni tolk kul. čene pa pomoje tole :)
http://www.telos.si/draytek/Vigor2910G.htm


Jaz imam pa ravno z WL500 slabe izkusnje... Prodal in zmotnrial sem tri... dva sta ze crknila in so jih menjali v garanciji, tretjega imam pa jaz in ga obcasno uproabim, ko rabim povezavo preko mobilnega omrezja (skonfiguriranega imam za povezavo preko USB UMTS modema Huawei) ... Z LinkSysi pa do sedaj nisem imel resnih tezav... Se vsi delajo, kar sem jih postavil (vsaj ene 20 ...) ... Z D-Linki imam slabe izksunje predvsem z napajalniki... V firmi smo na zacetku uporabljali D-Linke (predvsem zaradi zmoznosti vzpostavitve vec hkratnih VPN kanalov)... Pa od vseh 10ih se mi zdi, da ni noben vec v uporabi... Potem smo kasneje kupovali LinkSys WRV200 (iz enakega razloga - vec VPN kanalov)... sedaj pa slabo leto uproabljamo DrayTek Vigor 2910G... ti pa so "mercedesi"... je pa tudi cena temu primerna (dobrih 200€) ... Od okoli 10ih, ki so v uporabi se je pred kratkim samo na enem zacelo pojavljati, da se resetira po priblizno eni uri in potem kaksno minuto ne dela nic, potem pa spet dela naprej ... Ga pa imam ravno na mizi da ga nesem na servis ...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 18.10.2009 19:15:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še en glas za WRT54GL. Jaz imam nalozen dd-wtr firmware in sem zelo zadovoljen. Ko mi ga je strela skurila (uplink port), sem ga skonfiguriral kot ponavljalnik signala (wds). Postavljen je v prvem nadstropju hiše, pa mi komot
vleče v pritljično etažo. S custom firmware-om (dd-wrt, tomato) boš pridobil veliko dodatnih nastavitev in pa boljši signal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 18.10.2009 19:46:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sej to jaz bom vigorja nabavu jebeš ti te komercialne ruterje drekaste, s slabimi procesorji. no dobr sej moj asus vleče 15mbit ampak useen hocem več Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 18.10.2009 20:03:11
Re: Kateri router je dober?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
Ola,

Kakšen dan nazaj je router (ASUS WL-500G Premium) prižgal vse lučke, se uprl WiFi povezavi in če sem ga prav razumel rekel j****e se!
Očitno je oddal zadnji MB.
Sedaj me pa zanima kateri router priporočate (TC ali pa kakšni drugi Apple zadeve odpadejo... nimam denarja)?
Opazil sem, da je imel ASUS dokaj slab domet (iz prtličja v 1. nadstropje ni nesel. Po djagonali čez plato je cca. 10-15m)... rabil bi pa dober domet.
Torej z katero znamko ste imeli najboljše izkušnje (če se bomo spuščali v modele, ne bomo prišli do konca).


Jaz imam Buffalo WHR-HP-G54, ki so ga takrat prodajali kot router z večjim dosegom. Takrat ko sem ga kupil, je bil edini od treh do 100EUR, ki sem jih testiral, ki je nesel po celi hiši (tudi skozi plato) in še na vrt. Edini problem sem mel, ko je bil na istem kanalu s še nekaj ostalimi napravami. Pa na par mesecev ga reštartam. Ni mi pa všeč, da se ob večini nastavitev reštarta, kar traja kar nekaj sekund. (ne vem kako je z ostalimi, samo me to precej moti, ko spreminjam nastavitve)

Če hočeš večji domet, je boljša MIMO tehnologija. Preizkušeno dela precej bolje.

Drugače pa routerji od Netgeara slovijo po tem, da ne zgubljajo na hitrosti tudi skozi hude ovire. Ni pa nujno, da ima tak router tudi velik domet.

Je pa n zdaj standard.
CHIP je testiral n routerje (sicer so vsi pre-n), mogoče ti kaj pomaga.
http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-WLAN-Router-Pre-802.11n--index/index/id/639/
Buffalo skoraj vedno zmaga pri hitrosti, drugače pa Nemci zelo cenijo D-link in fritz boxe (te predvsem zaradi dobre podpore telefoniji in možnosti konfiguracije ... kao full dobr da ti utripa lučka na routerju, če si dobil mail)...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 18.10.2009 20:05:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
še 1x n-draft , kar je isto kukr n-bullshit
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 18.10.2009 20:13:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
sej to jaz bom vigorja nabavu jebeš ti te komercialne ruterje drekaste, s slabimi procesorji. no dobr sej moj asus vleče 15mbit ampak useen hocem več Very Happy


Ja, to s procesorji imaš prav. Pozna se predvsem, če vklopiš kake filtre proti raznim napadom in hočeš, da ti router spravlja log. Takrat pride v poštev več rama in hitrost procesorja ... kar pa večina podatkov o routerjih ne navaja.
« Poglej prejšnjo temo - Omrežja - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani