Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
Novi iPad - nakup ZA / PROTI
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.03.2012 13:58:20
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mustang je napisal/a:
Točno to se dogaja, kar smo se pogovarjali z gpc17 in ajCloudom...
Zjutraj skoraj nobene gneče, pol bodo pa na jabuk.si jamral, da niso svojega mogli dobit...
Vsi bodo itak tisto kar niso do sedaj pokupili kupci po trgovinah,dejansko pošiljali po "prednaročilih"...

Bye bye zaloga.

Od samega šefa EPLa smo slišali, da je bilo prednaročil vsaj 3x toliko, kot je prišlo zaloge.


Prijatelj, že čez 10 dni jih bodo ponujali mimoidočim, če jih bodo hoteli kupiti, verjemi! Žalostno, da niso sploh dobavili 64Gb WiFi only, ampak so samo ponujali tiste s 4G, kar je po mojem mnenju brez veze, glede na to, da pri nas tega omrežja ne podpira in je torej denar vržen stran, prav tako pa je mobilni internet še odločno predrag, WiFi točk pa skoraj že povsod kolikor hočeš. Ne vem torej zakaj bi kupoval 4G, če mi ni treba? Raje počakam tistih 14 dni, ko bodo dobili nove pošiljke, potem pa "obodem" enega 64Gb WiFi only in zadeva rešena.

Še to: po moje bi morali 16Gb modele počasi dati iz proizvodnje in celo ponuditi 128Gb, ker je več kot očitno, da s 16Gb iPad nima kaj iskati. Gre za vstopni model zaradi cenovne ugodnosti, nič drugega, uporabnost takšnega modela pa je primerna morda le za nekoga, ki bo izključno samo srfal po inetrnetu in MORDA naložil gor še kakšno igro in app. Ne sanjajte torej o nakupu 16Gb, ker Vam bo že čez en mesec pošteno žal, potem pa se bodo polnili oglasi na Bolhi s temi modeli, ki jih niti približno ne boste mogli prodati po solidni ceni, ampak skoraj podarjali.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 21.03.2011
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.03.2012 14:03:26
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primoz78 je napisal/a:
A cena je ista kot povsod drugje ali kaj visja?


Cena za 32GB 4G je bila 699,99€ + tri leta Se zgodi 34,99€, pa še bon dobiš za 50€
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 436
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.03.2012 14:09:43
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ajCloud je napisal/a:
Kolikor sem zasledil si ti imela ze iPad 2, pa me zanima koliko obcutis razliko v tezi v primerjavi z novim? Ker meni se zdi kar tezak, samo ne morem primerjat z dvojko ker ga nisem imel...


Ne imela sem prvo generacijo, ža l Smile Podi v trgovino, saj imajo verjetno še vedno dvojke razstavljene.

iPaddy, ne bodi tako prepričan. Vsak si kupi kar potrebuje in verjemi, da so potrebe zelo različne. Nekaterim je 16 gb odločno preveč, drugim 64 premalo. Zakaj je 3G stran vržen denar? Res da LTE ne deluje, 3G pa deluje odlično pri nas in pokritost je dobra.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.03.2012 14:10:52
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No pa se je zacelo, leva roka ze švica. Gretje je postalo rahlo motece. Ga pa ves cas drzim v roki na istem mestu, ravno "tam" ! Torej ocitno "HotSpot" le deluje Very Happy Surprised

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.02.2012
Prispevkov: 423
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 23.03.2012 14:16:08
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Prijatelj, že čez 10 dni jih bodo ponujali mimoidočim, če jih bodo hoteli kupiti, verjemi! Žalostno, da niso sploh dobavili 64Gb WiFi only, ampak so samo ponujali tiste s 4G, kar je po mojem mnenju brez veze, glede na to, da pri nas tega omrežja ne podpira in je torej denar vržen stran, prav tako pa je mobilni internet še odločno predrag, WiFi točk pa skoraj že povsod kolikor hočeš. Ne vem torej zakaj bi kupoval 4G, če mi ni treba? Raje počakam tistih 14 dni, ko bodo dobili nove pošiljke, potem pa "obodem" enega 64Gb WiFi only in zadeva rešena.

Še to: po moje bi morali 16Gb modele počasi dati iz proizvodnje in celo ponuditi 128Gb, ker je več kot očitno, da s 16Gb iPad nima kaj iskati. Gre za vstopni model zaradi cenovne ugodnosti, nič drugega, uporabnost takšnega modela pa je primerna morda le za nekoga, ki bo izključno samo srfal po inetrnetu in MORDA naložil gor še kakšno igro in app. Ne sanjajte torej o nakupu 16Gb, ker Vam bo že čez en mesec pošteno žal, potem pa se bodo polnili oglasi na Bolhi s temi modeli, ki jih niti približno ne boste mogli prodati po solidni ceni, ampak skoraj podarjali.
Marsikoga zanima tudi gps vmesnik, ki ga wifi only modeli nimajo.
Pa ne pametuj prevec s tem tvojim prepricanjem, da 64gb edini model, ki se ga splaca imet.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2011
Prispevkov: 649
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 23.03.2012 14:25:47
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy, količino, modele in cene, datume in ure prodaje diktira APPLE direktno! Naši s tem nimajo nič.

_________________
iPhone 5S,32Gb-Spacegrey
iPhone 4, 32Gb
iMac 27", i5 mid 2011
Macbook Air 13, late 2008
New iPad , 32Gb WiFi
iPod nano, 8Gb
Apple TV 2013
Ipad Pro 64
Iphone X
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 23.03.2012 14:50:03
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa3cija je napisal/a:
Ne imela sem prvo generacijo, ža l Smile Podi v trgovino, saj imajo verjetno še vedno dvojke razstavljene.

iPaddy, ne bodi tako prepričan. Vsak si kupi kar potrebuje in verjemi, da so potrebe zelo različne. Nekaterim je 16 gb odločno preveč, drugim 64 premalo. Zakaj je 3G stran vržen denar? Res da LTE ne deluje, 3G pa deluje odlično pri nas in pokritost je dobra.


Pat3cija, imaš prav: vsak kupuje po svoje oz. z nekimi svojimi potrebami, sam sem le dodal komentar, ki je usklajen tudi z uradnimi apple forumi na to temo. Tam se celo omenjajo že 256Gb modeli kot zaželjeni, 16Gb pa tako rekoč več ne uporabljajo. Skoraj vsak začne z 32Gb, mnogi pa gredo kar na 64Gb, ker je prostor vedno pride prav, verjemi pa, da je verjetno kriza, ko moraš brisati zadeve, ker ti zmanjkuje prostora. In še to: 32Gb realno pomeni le dobrih 28Gb uporabnega prostora, saj ostalo zasede sistem in iOS. No, kot rečeno: sam sem tak, da raje kupim "orenk" ali pa raje sploh nimam. Model 32Gb bi še nekako sprejel, glede na to, da 64 Gb WiFi only niso sploh dobili, vendar pa tudi prvih nimajo brez 4G, tako, da bi v vsakem primeru moral počakati. Zakaj brez 4G? Verjamem, da 3G deluje zelo dobro, vendar pa je vsaj zame cena prenosa kljub paketom še vedno previsoka glede na to, da je brezplačnih WiFi točk čedalje več po SLO, in ker ne bi v nobenem primeru zaenkrat uporabljal 3G prenosa podatkov, 4G modela ne potrebujem. Ampak to je moje mnenje in moj poglej na stvari. Morda kdo razmišlja drugače...Meni osebno največ pomeni prostor in ker ne nameravam menjati vsakega modela, ampak bom verjetno enega vedno preskočil (naslednji model, ki ga bom spet kupil, bo verjetno iPad 5 ali kakorkoli se bo že imenoval), saj imam tudi iPhone trenutno 3GS in bom 4 in 4S preprosto preskočil, sedaj pa sploh, ko bom imel iPada, s katerim bom naredil večino tistega, kar sem sicer s telefonom. Moja ekonomika je pač takšna, čeprav vem, da Apple z različnimi ukrepi (tudi tako, da določeni starejši modeli niso več kompatibilni z novim iOS, kot na primer iPhone 1 in iPhone 3G) poskuša kupce prisiliti v nakup novih modelov. Torej, kot rečeno, mi več kot 4G pomeni prostor, zato bi kupil tudi model z 128Gb, če bi ga ponujali...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 436
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 23.03.2012 14:53:33
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Še to: po moje bi morali 16Gb modele počasi dati iz proizvodnje in celo ponuditi 128Gb


S tem se pa strinjam, ker bi padle cene 64 in 32 GB modelu Smile Ampak če pogledamo h konkurenci nam je kmalu jasno, da se to ne bo zgodilo, ker več kot 64 GB ne vem če kdo ponuja? Mogoče v kombinaciji s kakšno SD kartico Mad

iPaddy je napisal/a:
vendar pa je vsaj zame cena prenosa kljub paketom še vedno previsoka


Tudi s tem se strinjam.

iPaddy je napisal/a:
Veš, Retina zaslon ne vpliva samo na "pregrevanje", pač pa bo odločno vplival tudi na velikost prihodnjih appsov, ki bodo prihajali v App store


To je res ja, Modern Combat al kaj je že zdaj ena igrica z retina grafiko je velika 1,7 GB na iPadu Surprised


Nazadnje urejal/a pa3cija Pet 23. Mar 2012 15:01; skupaj popravljeno 2 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 23.03.2012 14:54:47
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MrObvius je napisal/a:
Marsikoga zanima tudi gps vmesnik, ki ga wifi only modeli nimajo.
Pa ne pametuj prevec s tem tvojim prepricanjem, da 64gb edini model, ki se ga splaca imet.


Govoril sem o tem, da 16Gb (!) skorajda nima kaj iskati v iPadu, med tem, ko na applovih forumih omenjajo že celo modele z 256Gb... Tudi 32Gb je znosno oz. celo čisto OK, glede GPS pa se strinjam, samo ne vem zakaj bi ga imel, če uporabljam v avto Garmina?

Veš, Retina zaslon ne vpliva samo na "pregrevanje", pač pa bo odločno vplival tudi na velikost prihodnjih appsov, ki bodo prihajali v App store, in če nimaš namena ravno vsakih pol leta prodajati svoj iPad in izgubljati na vrednosti, pač pa ga imeti dlje časa (morda celo dve leti), bi bilo nujno vzeti vsaj 32Gb model, idealno pa seveda kar 64Gb. Ne bi se čudil, če bo v naslednjih iPadih že 128 Gb prostora, 16-tke pa bodo verjetno umaknili iz prodaje...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.03.2012 15:12:58
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mustang je napisal/a:
Evo, sem sel se na hitro precekirat c City park v iStore. iPadov je se dosti, vendar bodo zaceli posiljati prednarocene.
Btw: gpc17 tnx za dobro druzbo Smile


Enako hvala tudi tebi Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2010
Prispevkov: 597
Kraj: Novo mesto
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 23.03.2012 15:13:28
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo prvi post napsan an novem iPadu. Kupil sem ga v Italiji apple store v Neaplju. Ze na vhodu me je pricakala prikupna decva z vprasanjem, Ali zelim novi iPad. Dobil sem listenk in decvo,ki me je spremljala cez celotni postopek nakupa. Zgleda, da so se dobro pripravili na naval,ki ga v bistvu in bilo.
Sem navdusen,je ze na 5.1 tako da z jeilbrekom ne bo nic........kje se ze iskljuci autocorrect?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 23.03.2012 15:17:40
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izključiš v settings-general-keyboard
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 23.03.2012 15:19:25
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Puck0 je napisal/a:
@gpc17: v vv v v v vidm te! Cool

Wink Wink Question

hhsk je napisal/a:
sej predvidevam, da sta črni in beli mož mustang in gpc Very Happy


true Laughing

Mustang je napisal/a:
Pismo, res nas je gor dala... Veste kaj ne še rekla, ko sem odhajal?
"Jest sm pa drugač Samsung fanica"...
Lool


Kdaj že ? Mad

Matty je napisal/a:
ma, glavn da je lušna... pa tud če je Samsung..

Cool


Sej ni bla lušna Laughing Laughing

Mustang je napisal/a:
Točno to se dogaja, kar smo se pogovarjali z gpc17 in ajCloudom...
Zjutraj skoraj nobene gneče, pol bodo pa na jabuk.si jamral, da niso svojega mogli dobit...
Vsi bodo itak tisto kar niso do sedaj pokupili kupci po trgovinah,dejansko pošiljali po "prednaročilih"...

Bye bye zaloga.

Od samega šefa EPLa smo slišali, da je bilo prednaročil vsaj 3x toliko, kot je prišlo zaloge.


Mhm se strinjam dobro da jih imamo že doma Smile Smile

P.S. : Joj so tečni s temi slikami in videji..
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 23.03.2012 15:27:17
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih




Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 23.03.2012 15:42:43
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Matty je napisal/a:
ma, glavn da je lušna... pa tud če je Samsung.. Cool


Sej ni bla lušna

ma, dobr no... hipotetično... če bi bila lušna, sploh ni važn a je Samsung al Apple...

iPaddy je napisal/a:
Govoril sem o tem, da 16Gb (!) skorajda nima kaj iskati v iPadu, med tem, ko na applovih forumih omenjajo že celo modele z 256Gb... Tudi 32Gb je znosno oz. celo čisto OK, glede GPS pa se strinjam, samo ne vem zakaj bi ga imel, če uporabljam v avto Garmina?

Kar je zate dobro, ni dobro za koga drugega. In obratno. Moja dečva ga rabi za brskanje po netu, pošto, branje časopisov in knjig na vlaku ali letalu, kak film in to je to... inštaliranih mogoče 20-30 aplikacij in to je to... 16Gb? Več kot dovolj. Če ni gor nobenega filma, je frei polovica.

GPS gor ali dol. Je bil pa zelo uporaben, ko sva z avtom potovala po Franciji.

iPaddy je napisal/a:
in če nimaš namena ravno vsakih pol leta prodajati svoj iPad in izgubljati na vrednosti, pač pa ga imeti dlje časa (morda celo dve leti), bi bilo nujno vzeti vsaj 32Gb model, idealno pa seveda kar 64Gb.

Če pa gledaš koliko bo vrednost naprave čez 2-3 leta pa... kupi raje kaj drugega, ne pa tabličnega računalnika. Čez 2 leti bo razlika med 16Gb wifi in 64gb wifi precej manjša kot pa je danes. Poglej malo na bolho, in je med modeloma ipada enke razlika samo še cirka 100 EUR ... Tako da tvoj argument odpade.

iPaddy je napisal/a:
Verjamem, da 3G deluje zelo dobro, vendar pa je vsaj zame cena prenosa kljub paketom še vedno previsoka glede na to, da je brezplačnih WiFi točk čedalje več po SLO, in ker ne bi v nobenem primeru zaenkrat uporabljal 3G prenosa podatkov, 4G modela ne potrebujem.

3G, 4G... to je trenutno v SLO čisto isto, podpore za 4G itak še ni. Glede 3G pa. Osebno preživim na vlaku po cirka 2 uri na dan (1 v vsako smer). Žal v slovenskih vlakih ni wifija. 15 EUR na mesec za 10Gb neta? Niti se mi ne zdi tako veliko. Eni za ta denar pač pokadijo par škatlic cigaret. Ali spijejo nekaj litrov piva. Kolko ljudi tolko čudi. In če bi že kupoval novega ipada (tole "trojko" bom 100% preskočil), bi mi bila podpora 3G samoumevna. Prej kot pa 64 ali 128 Gb. Tako vsaj brez veze in na zalogo ne kopičim aplikacij in podatkov, ki jih nikoli ne bom rabil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 23.03.2012 16:12:25
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:




Cool


a se men samo zdi, al je res da na drugi fotki zasledim kanček rumenkast zaslon..?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 23.03.2012 16:20:18
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmm ...
Sledi posipanje s pepelom: sem v eni temu tu pisal, da bo teden dni zamude, pa je trojka (32 + 4G) že doma (EPL) ...

Je kdo v 4G že Mobitelovo simko porinil? Personal hotspot dela?

_________________
2013 15" MBP, 2010 MBA 11", 2007 MB 2.0, TC, iPhone SE, iPad Mini Retina, iPad2.
Jebemti, bere se, kot da sem fanboy ...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 1416
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 23.03.2012 16:23:21
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to pač pove, da povpraševanje ni toliko veliko ..
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 23.03.2012 16:28:45
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
filipich je napisal/a:
to pač pove, da povpraševanje ni toliko veliko ..


Sam sem bil danes dopoldan ob 10h v BTC-ju v vseh štirih trgovinah, kjer prodajajo iPade (BigBang, Harvey Norman - oni so ga pričeli prodajati celo šele ob 10h, ispot in iStore), pa ni bilo NIKJER nobene gužve, povsod max. 2-3 ljudje, ki so malo "brkljali" po razstavljenih iPadih. Sam sem razočaran v toliko, ker v tej prvi pošiljki sploh niso prišli WiFi only modeli, razen tisti s 16Gb, kar mi je izjemno čudno glede na to, da v ZDA velja, da WiFi only ni noben problem čakati, ravno tiste s 4G pa se čaka po 2 tedna... Tako, da ne vem, kako so to na Madžarskem, od koder baje prihajajo k nam iPadi, to urejali... Samo upam lahko, da bo v naslednji pošiljki, za katero pa se še ne ve kdaj bo, prišlo tudi kaj več WiFi only modelov (32 in še posebej 64 Gb).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2009
Prispevkov: 661
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 23.03.2012 16:30:01
Re: iPad v SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mustang je napisal/a:
Zelo relativno vprašanje. Ampak go with 32Gb Cool Retina bo več prostora vzela...


Sem vzel 32! =)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani